Etiket: faiz

Müftü fetvayı verdi

Mısır Müftüsü Şevki Allam, Mısır vatandaşlarına paralarını bankalara yatırma çağrısı yaptı. Müftü, bankaların vereceği faizin de haram olmayacağını savundu.

Yazının Devamı

Meşru olmayan kazanç: Faiz

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Meşru olmayan kazanç: Faiz” isimli hutbenin 1.06.2018 Cuma günü Türkiye genelindeki bütün camilerde okunacak hutbe.

Yazının Devamı

“Kötülüğün anası babası Faizdir”

İngiltere’ye seyahati öncesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konut faizlerindeki indirimi yeterli buluyor musunuz? İş dünyası da diğer kalemlerde faiz indirimi bekliyorlar. Yeni çağrınız olacak mı? sorularına açıklık getirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şöyle dedi: Benim faiz konusundaki kanaatlerimi biliyorsunuz. Oluyor, olacak, hele hele 24 Haziran’dan sonra bunun şekli de, bunun oranı da çok daha farklı şekilde […]

Yazının Devamı

Primlerini yapılandıranlar dikkat!

Geçen 3 yılda vergi ve SSK primlerini yeniden yapılandıranlar yeni barış paketinde peşin ödeme yapabilecekler. Peşin ödeme yapılırsa faizin yüzde 90’ı, silinecek.

Yazının Devamı

Başbakan Yıldırım müjdeyi verdi.

Başbakan Binali Yıldırım Nefes Kredisi Projesi’nin tanıtımında konuşuyor….

Yazının Devamı

Beşer salah isterse..

BEŞER SALAH İSTERSE, HAYATINI SEVERSE; ZEKATI VAZETMELİ, RİBAYI (FAİZ SÖMÜRÜSÜ) KALDIRMALI Sayın Binali Yıldırım, dünya nüfusu ve ekonomik paylaşım üzerinden şöyle bir nisbet verdi: “Dünyadaki toplam gelirin yüzde sekseni yüzde bire tekabül ediyor.” dedi. Böyle bir dünyanın istikbali hususunda huzur ve asayişin çok zor olacağı mütaalasında bulundu. Aslında ise bu durum, fecaatin ta kendisidir. İslam, […]

Yazının Devamı