Etiket: yeni zelanda

Terör saldırısına uğrayan El Nur Cami yeniden açıldı

Yeni Zelanda’da terör saldırısının yaşandığı El Nur Cami, yeniden ibadete açıldı.

Yazının Devamı

Yeni Zelanda’da okunan hutbe gönüllere dokundu

​Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde 50 kişinin şehid olduğu saldırının ardından kılınan Cuma namazında okunan hutbede, şehid olanların bir kayıp değil kazanım; tüm insanlık için de bir uyanış olduğu mesajı verildi.

Yazının Devamı

Yeni Zellanda ve Kur’ani bir mucize!

YENİ ZELANDA’DAKİ CİNAYET VE KUR’AN’IN BİR MUCİZESİ Prof. Dr. Niyazi Beki Bilindiği üzere, camilerde, ibadet esnasında, sırf Müslüman oldukları için bu vahşet işlenmiştir. Cinayetin bu gerekçesi caninin kendi ifadesinde yer almıştır. Dikkat edilirse, görünürde başka bir gerekçe olmaksızın, sırf İslam’a ve Müslümanlara olan kin ve nefret yüzünden bu cinayet işlenmiştir. Bu cinayet ister ferdi ister […]

Yazının Devamı

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’den Müslümanlara mesaj

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, Parlemonta’da yaptığı konuşmada Müslüman cemaatin cesaretini övdü ve konuşmasını “Es Selamün Aleyküm” sözleriyle bitirdi.

Yazının Devamı

Emniyet Müdiresi Müslüman olduğunu açıkladı

Yeni Zelanda Emniyet Müdiresi Müslüman olduğunu ilan ediyor.. Yeni Zelanda Emniyet Müdiresi salat ve selamla açıklama yapıp Müslüman olduğunu açıkladı.

Yazının Devamı

Katile terörist diyemeyen medyayı eleştirdi

Ünlü şarkıcı Ricky Martin, Yeni Zelanda’da 49 kişiyi katleden katile terörist diyemeyen medyayı eleştirdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ricky Martin, “Çünkü o Müslüman değil” dedi.

Yazının Devamı