Etiket: gönüllü

Türk Bayrağı ve Bediüzzaman

Devlet ve millet adına gizli cemiyetler kurmak suçlamasıyla yargılanıyordu. Olmadık ezaya cefaya tek başına dayanıyordu. Hapisteki 54 talebesinden hiçbiriyle görüştürülmüyordu. Görüşmek isteyenler acımasızca dövülüyordu. Camları kırık kocaman bir koğuşun dondurucu soğuğunda adeta ölüme terk edilmişti. Bu sırada Cumhuriyet bayramı gelmişti. Hapishane müdürü Bediüzzaman’ın kapısına bir Türk bayrağı astırdı. Bu bayraktan onu çok rahatsız olacağını ve […]

Yazının Devamı

 Savaşta yazılan tefsir

“Seni gönüllüler arasına yazıyorum” Birinci Cihan Savaşının alevleri, büyük devletimizin sınırlarını aşmış, son vatan parçasını da sarmıştı. Galiçya, Yemen, Filistin, Kafkas cephesinde İslâmın son ordusu arslan gibi çarpışıyordu. Milis Albayı Said Nursî, Doğu Anadoluda köy köy gezerek, vatan müdafaası için, fedai topluyordu. Onun davetine genç-ihtiyar, vatanın yiğit insanları evet diyerek koşuyorlardı. Aziz toprakların müdafaası için, […]

Yazının Devamı

‘Trump, israil’in suç ortağıdır’

ABD’nin Filistin halkının korunmasına ilişkin BMGK tasarısını veto etmesiyle, Trump’ın yardım meleği hemşire Rezzan’ın İsrail askerleri tarafından şehit edilmesine ortak olduğu değerlendirmesinde bulunuldu.

Yazının Devamı

Gazze’nin ‘yardım meleği Rezzan’

Bıkmadan, yorulmadan 2 ay boyunca gösteri meydanlarında İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef olan barışçıl Filistinli göstericilerin imdadına yetişmeye çalışan “yardım meleği Rezzan” korkunç vahşetin son kurbanı oldu.

Yazının Devamı

Hollanda’daki Müslümanlardan huzurevine ziyaret

Hollanda’da aralarında mültecilerin de bulunduğu gönüllü Müslümanlar, her hafta huzurevlerini ziyaret ederek Hollandalı yaşlıların gönlünü alıp mutlu ediyorlar.

Yazının Devamı

Zenci bir çocuğun karşındaki acziyet

İzleyeceğiniz bu video’ya hiç bir yorum katmıyoruz. izleyin ve yorumu kendiniz yapın.

Yazının Devamı