Etiket: işgal

İlk Kıblemiz Kudüs’ü işgalcilerin ihtiraslarına terk etmeyeceğiz

Diyarbakır Söz Haber Sitesinden M. Ali ALTINDAĞ’ın bugünkü yorumunu iktibas ediyoruz Evet, sevgili okurlar. Başkan Erdoğan Amerika’nın New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kuruluna katıldı. Birçok ülke lideriyle görüştü.. İstişarelerde bulundu.. Ki görüşme, istişare ve yeni diyalogları geliştirme adına; diplomatik temaslarını sürdürmeye devam ediyor.. Erdoğan, burada sergilediği tutumla; birkez daha dünya lideri olduğunu […]

Yazının Devamı

İşgale karşı yeniden yola çıkacaklar

Gazze Şeridi’nden Salı günü yola çıkacak küçük bir grup yine ufak teknelerle İsrail’in Filistin topraklarındaki işgalini kırmaya çalışacak.

Yazının Devamı

Sendikalardan Kudüs protestosu!

Memur-Sen öncülüğünde Taksim’de bir araya gelecek olan sendikalar ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto edecek.

Yazının Devamı

Trump’ın İşgal Nazı

Suudi Veliaht Prensi’nin geçtiğimiz günlerde ‘Amerikalı askerlerin Suriye’de orta vadede kalması gerektiğine inanıyoruz‘ skandal sözlerine cevap, ABD Başkanı Trump’tan geldi. Trump, ‘Suudi Arabistan bizim Suriye’de kalmamızı istiyorsa parasını ödesin‘ iğrenç açıklamasında bulundu. Ülkesinin Suriye’den çekilmeyi ciddi şekilde düşündüğünü ileri sürerek pazarlığı kızıştıran Trump’ın bu tutumu “işgalci nazı” olarak yorumlandı.

Yazının Devamı

Facebook İsrail’i nasıl koruyor?

“Facebook Filistinlilerin hesaplarını ve sayfalarını “kışkırtma” yaptıkları bahanesiyle askıya almaya, silmeye ve yasaklamaya dönük çabalarını yoğunlaştırırken, bu sosyal medya devi İsrailli kışkırtmalara dönük zeminini genişletmeye devam ediyor”

Yazının Devamı

İsrail ‘Algı Birimi’ Kurdu!

Yahudi gazetesine göre, yılbaşında kurulan ve “Algı Birimi” ismi verilen yeni birimin ana hedefi, küresel kamuoyunun önünde İsrail’in faaliyetlerini meşrulaştırmak ve hukuki diplomatik, medya ve askeri alanlar gibi pek çok düzeyde İsrail’in eylemlerini yoğunlaştırmak.

Yazının Devamı