Etiket: müftü

Müftü fetvayı verdi

Mısır Müftüsü Şevki Allam, Mısır vatandaşlarına paralarını bankalara yatırma çağrısı yaptı. Müftü, bankaların vereceği faizin de haram olmayacağını savundu.

Yazının Devamı

Filistin Müftüsünden Boykot Çağrısı

İslam İşbirliği Teşkilatı kararlarının uygulanmasını isteyen Filistin Müftüsünden Kudüs’ü İsrail’in Başkenti Kabul Eden ülkeleri boykot çağrısında bulundu.

Yazının Devamı

Diyanet 61 il için ilan verdi

Diyanet İşleri Başkanlığı 61 ile kadın müftü yardımcısı atanması için harekete geçti. Verilen ilanda en önemli şartı olarak ‘kadın’ olma şartı yazıldı.

Yazının Devamı

İstanbul Müftüsü İlk Resmi Nikahını Kıydı

İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, ilk resmi nikahını kıydı. Hasan Kamil Yılmaz’ın torunu Yüsra Eryılmaz ve Furkan Özata’nın nikah töreninin nikah şahitliğini Albayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Albayrak, Albayrak Grubu CEO’su Bolat, Ramazan Uslu ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş yaptı.

Yazının Devamı

Diyanet’ten Müftülere Nikah Genelgesi

Diyanet İşleri Başkanlığınca, müftülerin nikah kıyma yetkisi, görev ve sorumluluklarını içeren genelge tüm il ve ilçe müftülüklerine gönderildi.

Yazının Devamı

Yunanistan’dan ‘müftü’ açıklaması

Yunanistan Eğitim ve Din İşleri Bakanı Gavroğlu, “Mutlaka müftülüklerin akılcı bir düzeye getirilmesi de masaya konmalı. Bunun içinde müftülerin seçimi meselesi de yer almalı.” dedi.

Yazının Devamı