Etiket: müslüman

Müslümanın Kazancı

Nurdanhaber – Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu Müslümanın Kazancında Harama Yer Olamaz Ramazan ayı İslam’ın beş şartını yerine getirmede Müslümanı uyanık tutan bir aydır.  İslâm’ın beş temel şartı, bunları her Müslüman bilmektedir. Ne var ki bunları yerine getirmek sorumluluğunu müdrik midir? Sorgulanması gerekir. İsterseniz bunlara bir bakalım. Savm, Salât, Hac, Zekât ve Kelime-i Şahâdet getirmektir. İslamın […]

Yazının Devamı

Kardeşliğimiz Zekât ve Fıtır Sadakasıyla Bereketlensin

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Kardeşliğimiz Zekât ve Fıtır Sadakasıyla Bereketlensin” isimli  24.5.2019 Cuma günü Türkiye genelindeki bütün camilerde okunacak hutbe.

Yazının Devamı

Peygamberimizin Tarifiyle Hayırlı Müslüman

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Peygamberimizin Tarifiyle Hayırlı Müslüman” isimli  17.5.2019 Cuma günü Türkiye genelindeki bütün camilerde okunacak hutbe.

Yazının Devamı

Avrupa’da ‘Buyurun ben Müslümanım’ etkinliği

Avrupa ülkelerinde Müslümanlara yönelik ön yargıları kırmak için ‘Buyurun ben Müslümanım’ etkinliği düzenlendi.

Yazının Devamı

Müslüman Hayırlı Bir Komşudur

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Müslüman Hayırlı Bir Komşudur” isimli  5.4.2019 Cuma günü Türkiye genelindeki bütün camilerde okunacak hutbe.

Yazının Devamı

Emniyet Müdiresi Müslüman olduğunu açıkladı

Yeni Zelanda Emniyet Müdiresi Müslüman olduğunu ilan ediyor.. Yeni Zelanda Emniyet Müdiresi salat ve selamla açıklama yapıp Müslüman olduğunu açıkladı.

Yazının Devamı