Etiket: şehit

Mursi aramızdan şehit olarak ayrıldı

Müslüman Kardeşler Cemaati ve Mısırlı Siyasi Güçler, Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin vefatına ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Muhammed Mursi, aramızdan şehit olarak ayrıldı” denildi.

Yazının Devamı

Ezanı okuduktan dakikalar sonra şehit edildi!

Yeni Zelanda’daki terör saldırısından kısa süre önce bir baba, oğlunun okuduğu ezanı sosyal medya üzerinden yayınladı. Ezan okuyan genç ve babası saldırıda şehit oldu.

Yazının Devamı

Şehid Filistinli Kız

İşgalci İsrail askerleri tarafından vurulan Filistinli kız, yarım saat boyunca yerde kaldı. Ambulansların yaralı kızı hastaneye götürmesine İsrail askerleri engel oldu.   Hedil el-Heşlemun… Yıl 2015… Şehadet yıldönümü… Siyonist işgalci tarafından vuruldu…

Yazının Devamı

İşgalciler Gazze sınırında 183 Filistinliyi şehit etti

‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ gösterilerinde 30 Mart’tan bu yana 32’si çocuk 183 Filistinli şehit oldu, 11 binden fazla kişi yaralandı.

Yazının Devamı

Seyyid Kutub’un Şehadet Yıldönümü

Şehid Seyyid Kutup’u şehadet yıldönümünde rahmet ile anıyoruz. Mısır’daki ahlaki yozlaşma ve özellikle yönetimdeki Batılılaşma temayüllerini eleştiren, halkın İslami bilince ve kaybolan kimliğine yeniden kavuşması için çaba sarf eden, İslami anlayışın yeniden ihya edilmesi gerektiğini düşünen Seyyid Kutub’un, dönemin devlet başkanı Cemal Abdül Nasır tarafından şehit edilişinin 52’inci yıl dönümü. 20’nci yüzyılın önemli düşünürlerinden biri […]

Yazının Devamı

Eren Bülbül dualarla yad edildi

Trabzon’un Maçka ilçesinde, 11 Ağustos 2917 tarihinde, teröristler tarafından şehid edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül, kabri başında dualarla anıldı.

Yazının Devamı