Etiket: ücret

Mobil internet paketini paylaşanlara ek ücret

Akıllı telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. 15 Ocak 2019’dan itibaren mobil hotspot kullananlara aylık ek ücret yansıtılacak. Mobil internet paylaşımı aylık 9 TL olarak ücretlendirilecek.

Yazının Devamı

Otobüs hatları ve ücretleri belli oldu

Dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim’de faaliyete girecek olmasının ardından Havalimanına ulaşım sağlayacak otobüs seferleri ve ücretlerinin detayları belli oldu.

Yazının Devamı

Kurban kesen kasaba ücret vermek caiz mi?

Kurban kesen kasaba ücret verilir mi? Kurban etinin bir kısmı veya derisi kesim ücreti olarak verilebilir mi? Kurban kesen kasabın ücret alması caizdir. Ancak kesim işini yapan kişiye ücret olarak kurbanın derisi veya etinin bir kısmı verilemez. Çünkü verildiği takdirde, kurban ibadetini yerine getirmek için gerekli maddi külfetin bir kısmı bizzat ibadetin kendisi üzerinden karşılanmış […]

Yazının Devamı

Bedelli askerlikte yaş sınırı ve ücret belli oldu

A Haber’in aktardığı bilgilere göre; Bedelli askerlik teklifinde yaş sınırı 27, ücret ise 20 bin TL olarak belirlendi.

Yazının Devamı

Yargıtay’dan emsal otopark ücreti kararı

Yargıtay, yediemin otoparkında dava konusu olan bir aracın otopark ücretinin, satış bedelinin yüzde 25’ini geçemeyeceğine karar verdi

Yazının Devamı

Artık ücret alınmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye’de gençlerle buluşmasının ardından verdiği talimatla, KYK’da kalan öğrencilerden yaz döneminde ücret alınmamasına yönelik düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yazının Devamı