Etiket: ateist

BİLİM’E; “ALLAH” DEDİRTMEK, MÜMKÜN MÜ?

BİLİMSELLİK VE ÜRÜNÜ OLAN BİLİM’E; “ALLAH” DEDİRTMEK, NEDEN MÜMKÜN DEĞİL?  Başlıktaki soruyu, şöyle de dizayn edebiliriz: “Bilimsellik Felsefesi” ve sonucu olan “Bilim” ve ürünü olan “Bilimsel Bilgi” ve “Bilimsel Yöntem”; madde ve evrenin tüm sırlarını çözse bile; gene de, neden “Allah”ı bulamaz? Madde ve evrenin, en dibine de ulaşsa; yolu, niçin “Rabbimiz”e çıkmaz?! Sorumuzun, kamera […]

Yazının Devamı

Stephen Hawking’e “Allah” sorulmuştu

Ünlü fizikçi ve yazar Stephen Hawking 76 yaşında hayatını kaybetti. Kendisinden geriye düşünceleri ve konuşmaları kaldı.

Yazının Devamı

Afyoncu: Celal hoca kendi işini yapsın

Fatih Sultan Mehmet’e dil uzatan Prof. Celal Şengör’e tarihçi Prof. Erhan Afyoncu’dan tepki geldi. Afyoncu, ‘Türkiye jeolojisinde yapılacak onca iş var. Celal hoca gitsin kendi mesleğiyle uğraşsın. Tarihi tarihçiler yazar.’ dedi.

Yazının Devamı

Uyarı geldi! ‘Ateist olmayan giremez!’

Çin Halk Cumhuriyeti’nde iktidardaki Çin Komünist Partisi üyelerine “din uyarısı” yapıldı. Çin Komünist Partisi, üyelerine ‘dini inanç kırmızı çizgidir’ mesajı verdi: Partililer sıkı Marksist ateistler olmalı.

Yazının Devamı

Kur’âna “Hurâfe”diyor!

Murat bardakçı konuya açıklık getirdi. Murat Bardakçı, Haber Türk’te sunduğu “Tarihin Arka Odası” programında, tarihle ilgili ilginç konulara temas ediyor. Programın daimi konuşmacıları olan Prof. Dr. Erhan Afyoncu ile Prof. Dr. Nurhan Atasoy da program içinde Bardakçı ile zaman zaman çatışan fikirler karşı ve destek görüşleri savunuyorlar. Konukları Prof. Dr. Vahdettin Engin ise bölümün konusu […]

Yazının Devamı