Etiket: kandil

Berat Kandili ibadetleri neler?

İslam âlemi ve milyonlarca Müslüman için oldukça önemli olan Berat Kandili’nin ne zaman olduğu merak ediliyor. Ramazan ayının da habercisi olan Berat Kandili, kurtulmak ya da suçlu olmamak gibi anlamlara gelmektedir. Bu gece günahların affedildiği ve bağışlanmanın arttığı bir gecedir. Şaban ayında yer alan Berat Kandili, kurtuluşun mümkün olduğu günlerden birisidir.

Yazının Devamı

Mehmetçik Kandil’de operasyona devam…

Mehmetçik Kandil’e adım adım ilerlerken, PKK’lıların alanı terk ettiği görülüyor.

Yazının Devamı

Yurt Işıklarıyla Mehmetçik’e ‘Kandil’ Desteği

Isparta’da üniversite öğrencileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kandil Operasyonu’ açıklamalarının ardından ışıklarla ‘Kandil’ yazarak Mehmetcik’e destek verdi.

Yazının Devamı

Süleyman Soylu’dan Kandil açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Kandil bizim için artık uzak bir hedef değil. Hakurk hattında epey bir yer ele geçirildi’ dedi.

Yazının Devamı

Bu gece Berat gecesi

Cenab-ı Hak, rivayete göre Kur’an’ın Levh-i Mahfuz’dan dünyaya indirildiği Berat Gecesi için Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor; “Apaçık Kitaba yemin olsun ki, Biz Kur’an-ı mübarek bir gecede indirdik. Biz, gerçekten uyarıcıyız. O mübarek gecede, her hikmetli iş katımızdan bir emirle ayırt edilir” (Duhan, 44/1-4) Böyle bir geceyi ganimet bilip dua, zikir ve ibadete yönelerek amel defterini […]

Yazının Devamı

Bugün Mirac Kandili

Hz. Muhammed’in (sav) Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandili, bugün idrak edilecek. Ramazanın da içinde bulunduğu, Regaip, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir Gecesi’nin idrak edildiği ”üç aylar”, 19 Mart pazartesi başladı.

Yazının Devamı