Etiket: kaynak

İbn-i Sina’nın Şifa kaynağı

Limon Şifa kaynağı narenciyelerdendir. Bol C vitamini ile hastalıklara karşı bünyeyi korur, zindelik verir.

Yazının Devamı

Yap boz dönemi sona eriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devrim niteliğinde bir proje hazırladı. Altyapı tesislerine ait planlamayı kapsayan proje sayesinde her şeyin görünür olması dolayısıyla yapılacak kazılar nedeniyle yol, cadde, sokak ve bulvarlarda sistemlerin zarar görmesi engellenecek.

Yazının Devamı

‘Ağlayan ağaç’ şifa kaynağı oluyor

Muğla ve ilçelerinde yılın 11 ayı yapraklarını dökmediği için canlı kalan sığla ağaçları, yüzyıllardır Anadolu’nun şifa kaynaklarını arasında yer alıyor.

Yazının Devamı

Ekonomiye 4 yeni teşvik

16 yaş ve üstü araçlara uygulanacak hurda indirimi vergisiz fiyatı 46 bin lirayı aşmayan binek ve ticari araçlarda 10 bin lira, 46 bin-80 bin lira arasındaki araçlarda 8 bin lira, 80 bin lirayı aşanlarda ise 3 bin lira olacak.

Yazının Devamı

Huzurun temel kaynağı Allah’a imandır-II

Nurdanhaber – Prof. Dr. Niyazi Beki 1-Kulluğun mühim bir sırrı, gönüllerin büyük bir süruru duadır Hakiki müminler bilir ki, bütün sebepler bir araya gelse herhangi bir şeyi icat edemez, şifa veremez, muhtaçları göremez, seslerini işitemezler. Kaldı ki, zahiri sebepler de her zaman oluşmayabilir. Bu sebeple dua etmek, insanların kalbini tatmin eden, huzur veren, ümit bağışlayan […]

Yazının Devamı

Deizmin kökleri ve nasıl önlenebileceği…

Batı’da din bitti. Toplum bitti. Aile bitti. Hukuk makinası ve para politikasıyla ayakta duruyor Batılı toplumlar. Ekonomi, orta ölçekli bir kriz yaşasın, birbirlerine girer, birbirlerini yer Batılılar. Aynen böyle söylemişti purolu mağrur adam Churchill. DEİZMİN KAYNAĞI: MODERNİTE VE SEKÜLERLEŞME Batı’da din’in bitmesi mukadderdi zaten: Avrupa’da her alanda otorite, hegemonya ve meşrûiyet kaynağını oluşturan din/ Kilise, yaşanan […]

Yazının Devamı