CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen fuarda yetkililerce yapılan açıklamada 2016 yıllıklarının daha çok Arap kitapseverler tarafından ilgi gördüğünü söyledi.
Yetkililer, arşivlerini tamamlamak isteyenlerin diğer yılların yıllıklarına da ilgi gösterdiğini dile getirdi.
Stantlarında İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak yayımlanan 2012, 2013, 2014, 2015 yıllıkların yer aldığı fuar’da, “İngilizce ve Türkçe olarak iki farklı dilde yayımlanan ve 15 Temmuz’u anlatan ‘Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi’ adlı kitap da ücretsiz olarak standlardan temin ediliyor.
Genç yazarlar kitapseverlerle buluştu
Çok sayıda yazarın imza ve söyleşi etkinliklerinde yer aldığı fuarda genç yazarlar Bilal Sami Gökdemir, Hikmet Anıl Öztekin ve Canfeza’nın yanı sıra “Watpadd” blog yazarlarından Filiz Puluç, İrem Demirbaş, Tuğçe Doğan, Zeynep Sey ve Dilara Keskin’in imza etkinliklerine okuyucuların ilgisi yoğun oldu.
İmza salonlarında Ahmet Ümit, Ali Lidar, Ayşe Kulin ve ilk kitabını çıkaran oyuncu Burak Tamdoğan da okuyucularıyla buluştu.
“T. Y. Mazer” mahlasını kullanan genç yazar Tuğba Yılmazer de “Lacivert” adlı ilk kitabını okurları için imzaladı.
Etkinliğe katılan Can Yaman da hayranlarının aldığı kitaplara imza atıp onlarla fotoğraf çektirdi.
Ayrıca, Ahmet Günbay Yıldız, Bahadır Yenişehirlioğlu, Cemil Koçak, Yusuf Dursun, Cüneyd Suavi ve Mehmet Paksu da etkinlikte kitaplarını imzaladı.
“15 Temmuz” teması ve 19 ülkeden 300 yayınevinin katılımıyla düzenlenen fuar, dün sona erdi.